امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت backtrack با kali
#1
انتخاب بین کالی لینوکس و بک ترک برای کاربران ، مخصوصاً کاربران تازه وارد یک انتخاب مبهم است. با جست‌و‌جو هم معمولا چیزی بجز نوشته‌های قدیمی درباره‌ی بک ترک دست گیرتان نمی شود. اگر با جست‌و‌جو در اینترنت به اینجا رسیده اید این مقاله شما را به انتخاب توزیع مناسب راهنمایی می کند.
بک ترک یک توزیع لینوکس مخصوص متخصصان امنیت است/بود. این توزیع برای هک و تست های امنیتی طراحی شده بود و با بهترین نرم‌افزار های آزاد و متن باز (FOSS) هک عرضه می شد. آخرین ویرایش BackTrack 5 R3 بود.
پس از این ویرایش ، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند تا توزیع شان را باز سازی کنند. نتیجه تلاش آن‌ها کالی لینوکس بود. بنابراین مراد از این نوشته این است: بک ترک اکنون با کالی لینوکس شناخته می‌شود ، و اگر شما با جست‌و‌جو درباره‌ی اطلاعات بک ترک به این وبسایت آمده اید؛ کالی لینوکس چیزی است که باید بدنبالش باشید.
پس، جدا از نرم‌افزار های بروز شده و تغییر نام ، واقعاً فرق بک ترک و کالی لینوکس در چیست؟
مهم‌ترین تفاوت‌ها عبارت اند از:

1- هسته ی اصلی kali ،لینوکس debian است درحالیکه هستهbacktrack ، لینوکس ubuntu می باشد.
2- در kali با پیام های خطایی چون "Error connecting to wicd's D-bus bla bla" هنگام اتصال به شبکه روبه رو نمی شویم.
3- kali مانند backtrack دایرکتوری به نام pentest ندارد و هنگام استفاده از ابزاری تنها کافی است نام آن را در shell وارد کنیم.
4- اسکنر nessus در kali وجود ندارد اما به راحتی می توان آن را از سایت دانلود کنید.
5- حجم نرم افزارkali در مقایسه با backtrack کم تر می باشد .
6- در kali به راحتی می توان با بولوتوث هم کار کرد درحالیکه هنگام استفاده از بولوتوث در backtrack با مشکلات زیادی روبه رو می شوید . بنابراین می توان به راحتی برای تست بولوتوث از آن استفاده کرد.
7- VLC Player به صورت پیش فرض برروی kali نصب می باشد در حالیکه در backtrack باید خودتان آن را نصب کنید که هنگام نصب آن با مشکل روبه رو خواهید شد.
8- gedit در kali وجود ندارد و به جای آن باید از Leafpad استفاده کنید.

منبع:ترفند هک و اینترنت
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان