امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرقت از دو هزار نفر متقاضي ازدواج در پوشش سايت همسريابي
#1
رئيس مرکز مبارزه با جرايم ملي و سازمان يافته پليس سايبري کشور از شناسايي و دستگيري گرداننده يك سايت غير قانوني همسر يابي خبر داد و گفت :متهم با اين ترفند كاربران را به صفحات درگاه جعلي بانك راهنمايي و اطلاعات حساب حدودا دو هزار نفر متقاضي ازدواج را به سرقت برده است .
سرهنگ"تورج كاظمي" رئيس مرکز مبارزه با جرايم ملي و سازمان يافته پليس سايبري کشور در حاشیه بازدید وزیر کشور از پلیس فتا ناجا درباره سوء استفاده هاي سايت هاي اينترنتي همسريابي و دوست يابي از کاربران، اظهارداشت: مجرمان در پوشش راه اندازي اين گونه سايت ها اقدام به سرقت اطلاعات بانکي کاربران مي کنند ؛ لذا به شهروندان توصيه مي شود حتي الامكان از مراجعه به سايت هاي غير معتبر و نيز پرداخت وجوه و تبادل مالي جداً خودداري کنند.
وي از کاربران خواست: هنگام پرداخت هاي الکترونيکي، آدرس هاي اينترنتي درگاه هاي بانکي را کنترل نمايند و به نام "وب سايت" باز شده به عنوان درگاه بانك مورد نظر و همچنين به آدرس HTTPS:// در ابتداي نام سايت مزبور دقت كافي داشته باشند .
اين مقام مسوول در ادامه از شناسايي يك سايت غير قانوني همسر يابي با انجام كارهاي تخصصي و فني پليس فتا خبر داد و گفت :متهم با اين ترفند كاربران را به صفحات درگاه جعلي بانك راهنمايي و اطلاعات حساب حدودا دو هزار نفر متقاضي ازدواج را به سرقت برده است .
سرهنگ كاظمي با اشاره به دستگيري متهم؛ مبلغ كلاهبرداري شده را تا كنون چند صد ميليون تومان اعلام كرد و گفت: پرونده جهت شناسايي مالباختگان و دستگيري همدستان احتمالي در دست بررسي و پي گيري نهايي است.
رييس مركز مبارزه با جرايم ملي و سازمان يافته در خاتمه بيان داشت : هموطنان عزيز مي توانند در صورت مواجهه با موارد مشكوك، موضوع را از طريق سايت پليس فتا به آدرس cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش کنند تا ماموران بتوانند سريعا با كلاهبرداران و ناامن كنندگان فضاي مجازي برخوردهاي لازم را داشته باشند .
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان